Belgrad Turu 3 Gece 4 Gün Pegasus Hava Yolları ile

Oylanmamış from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

City trips

Group Size

65 persons

Konum

Belgrad

Overview

Belgrad Turu 3 Gece 4 Gün

 

Tur Programı:

1.Gün: İstanbul-Belgrad

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bagaj ve pasaport yerleşiminden sonra Pegasus Havayolları'nın PC 373 tarifeli tarifeli seferi ile 15.10'da Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. 15.55'te şehre varır varmaz bizi bekleyen otobüsümüze binerek günümüzde Sırbistan'ın Beyaz Şehrine, Kanuni tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılanlar Belgrad'da bulunan manzara gezisine Osmanlı binalarına ve eski Yugoslavya'nın izlerine götürülüyor.

 

 Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu şehirlerde,

- Gezi Parkı niteliğindeki Kale Meydanı,

 - Tarihi Belgrad Kalesi'ni

- “Mora Fatihi” olarak anılan Silahdar Damat Ali Paşa'nın kaledeki türbesini;

- Aynı bölgede yer alan Askeri Müze'yi ve Saat Kulesi

-Sokullu Mehmed Paşa Çeşmesi'ni,

-Roma Kuyusu'nu

- bölgenin en eski ibadethanesi olan Ruzica Kilisesi'ni,

- kalenin çeşitli isimler verilen kapılarını (Zindan Kapı, İstanbul Kapısı, Despot Kapısı, Vidin Kapısı gibi)

- Yugoslavya'nın bombardımanından sonra büyük zarar gören Taş Meydan'ı

ve buradaki Aziz Markos Katedrali'ni;

-Şehrin en hareketli yerlerinden Knez Mihaliova Caddesi'ni; caddenin güney ucundaki Cumhuriyet Meydanı Tiyatro Binası,

 -Müze Binası

 -Balkan ülkelerinin elektronik mücadelesinde önemli rol oynayan Prens Mihailo anıtını ziyaret edin.

- Ardından şehrin en eski ve tarihi kısımlarını oluşturan Zemun turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından teslim transfer ile  gecelemeyi otelimizde geçiriyoruz. Dileyen misafirlerle şehrin bohem yaşamından kesitler sunan Skadarlija Caddesi'nde ekstra düzenlenecek Sırp Gecesi Turu'nu gerçekleştireceğiz (55 Eur) . Daha sonra konaklamak üzere almanz.

 

2.Gün: Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman diliminizde istediğiniz herhangi bir aktiviteyi yapabilirsiniz. Ancak dileyen müşteri ekstra düzenlenecek Tito'nun Mozolesi & Nikola Tesla Müzesi Turu 'na (55 Eur)katılabilecekler. Turumuz sırasında bir önceki müzeye gidecek ve İkinci Yugoslavya'nın yöneticisi Mareşal Tito'nun ve eşi Jovanka Tito'nun mezar anıtlarını ziyaret edin. Müzenin “Çiçekler Evi” olarak ortaya çıkan yer alan mozolenin etrafındaki koleksiyonları inceleme fırsatı da bulabileceğimiz gezimiz sırasında 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığı'na seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında Ömür Boyu Devlet Başkanı olan, 1980 yılında Ölen mareşal hakkında geniş bilgi alacağız. Ardından “Eğer nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünya aydınlanırdı.” İşletmenin sahibi Sırp asıllı bilim adamı Nikola Tesla'nın Müzesini ziyaret edin. Turumuz sona erdiğinde konaklamak üzere otelimize geceden geçerken burada geçireceğiz.

 

3.Gün: Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman diliminizde istediğiniz herhangi bir aktiviteyi yapabilirsiniz. Ancak dileyen misafir ekstra yapılacak Öğle Yemekli Novi Sad, Petrovaradin ve Karlofça Turu'na katılabilecekler (75 Eur). Yaklaşık bir saat süren otobüs yolculuğunun ardından Sırbistan'ın Voyvodina'sını geçtikten sonra favori şehri Novi Sad'a varacağız ve gittiğimiz yerde en gözde tarihi güzelliklerini göreceğiz. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu işletmesinde halen üzerinde bulunan yollarda ortaya çıkan Tuna Nehri'nin karşı kıyısında kalan Petrovaradin Kalesi'ne uzaktan bakan; merkezini oluşturan Özgürlük Meydanı'nda Neo-Gotik üslupta yapılmış katedrali, karşısındaki Neo-Rönesans üsluplu belediye binasını, ikisi duran arasında Svetazor Miletic'in heykelini (bölgenin ünlü siyasetçisi) barındırıyor. Meydandan çıkıp yürüme mesafesi ile Piskoposluk Sarayı'na ulaşacağız. Ardından İkinci Dünya Savaşı'nda tüm cemaatinin öldürüldüğü Novi Sad Sinagog'unu görecek ve otobüsümüze binerek binerek Petrovaradin kasabasına geçeceğiz. Yeraltı tünelleriyle ünlü olan kalede muhteşem Tuna Nehri manzarasını izleyecek ve Osmanlı İmparatorluğu'nun yenilgisiyle sona erecek, Balkan ülkelerinin çekilmeye başlamasına neden olan Petrovaradin Meydan Muharebesi'nin ele geçirilmesi. Öğlen yemeğimizi Petrovaradin'de gittikten sonra otobüsümüze binerek yaklaşık olarak bir yolculukla şehrin en sevimli ve tarihi kasabalarından biri, Karlofça'ya doğru yol görüşüz. Tuna Nehri kıyısına kurulu, üzüm bağlarıyla ünlü Karlofça''da Osmanlı İmparatorluğu için dönüm noktası sayılan Karlofça Anlaşması'nın imzalandığı tepeye gidecek, anlaşma anısına inşa edilen Barış Şapeli'ni götürüldü. Sonraki kasabada kurulan ilk Gramer (Latin dili) Okulu'nu; kütüphaneyi; Ürettiği şarapların Titanik gemisinde servis edilmesiyle ünlü Zivanovic ailesine ait Şarap Mahzeni'ni; Patrikhane'yi; Dört Aslan Çeşmesi'ni;iki kule ve yapısındaki çarpıcı mozaikleriyle dikkat çekici Aziz Nikolas Katedrali'ni ziyaret ettikten sonra otobüsümüze binerek Belgrad'a, konaklama ve konaklama boyunca otelimize gideceğimiz 3. Günü burada noktalayacağız.

 

4.Gün: Belgrad-İstanbul

 Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayacağız ve rehberimizin belirleyeceği yola çıktıktan sonra Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları'nın PC 374 sefer sayılı uçağıyla saat 17.00'da İstanbul'a hareket yükü. 19:40'da şehre varınca turumuz da sona erecek. Güzel anılarla evimize dönüyoruz. 

 

Seyahate Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tur sırasında 2 gece konaklama ve kahvaltı
 • otel transferleri
 • seyahat paketi
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Programda gösterimler gibi ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Müze giriş ücretleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (ilgili görevlilere veya havalimanı içinde maliye veznesine yatırabilirsiniz.)
 • Seyahat güvence paketi

 

Önemli Notlar:

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport sahibi olması. 10 (on) geçmiş eski pasaportlar gezine yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket ulaşımından önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile birlikte giriş yapılamaz.
 • Exp-Ert DMC, umut verici ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Exp-Ert DMC, bu gemide en kısa sürede yola çıkmakle birlikte. Yolcu, saat değerlendirme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.
 • Exp-Ert DMC, gerekli ayarlar, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak parçalarıyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum toplam sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura davetlisi kişi almaktan faydalanmak durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Kriterlere dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel görüntülerin nedeniyle yapılamaması halinde yerine alternatif turlar tercih edilir.
 • Yerel tesisler tarafından gezilebilenler, gidilmesine herhangi bir servise izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik toplantı olursa gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberinin inisiyatifinde ve gerekli durumlarda Fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamalarından Exp-Ert DMC sorumlu tutulamaz. 
 • Üç kişilik odalar , otellerin müstakbelliğine göre verilebilmekte olup bu tip odaların üçüncü kişiye tahsis edilmiş yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik oda bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar açma-kapama ve araba yatağı olarak geçiş türdedir; tur çalıştırması üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan –yaş grupları uyan tek çocuk için geçerlidir.
 • Vize siparişi için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgeler tur hareket yükü minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal süreler, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki ortamlarda kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket hattı 15 (on beş) gün önce patlamaya acentesi tarafından bilgi verecek.
 • Tur fiyatına dahil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan yerel kahvaltı bölgesine uygun olarak ve genellikle “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan kapsamlı bir mönü ile sunulmakta gruplar için grup tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis verebilir. 
 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, önemli şehrin noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
 • Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.
 • Yemekli turlarda mönü “başlangıç ​​​​tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir

Included/Excluded

Ekonomik Uçak Bileti
Havalimanı Vergileri
Otel Konaklama Ücreti
Panoramik Şehir Turları
Transferler
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programda Belirtilen Extra Turlar
Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli
Öğle ve Akşam Yemekleri
Müze Giriş Ücretleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Seyahat Güvence Paketi

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Independent
Activities
Festival & Events
Special Interest

Facilities

Wifi

Reviews

0/5
Oylanmamış
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

seyahat merkezi Verified

Member Since Nov 2022

from 8.140 ₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
from
8.140 ₺
0 Review