Paris & Normandiya & Disneyland 19 - 23 Mayıs 4 Gece 5 Gün Pegasus Hava Yolları ile

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Ecotourism

Group Size

25 persons

Location

Paris

Overview

Paris & Normandiya & Disneyland 4 Gece 5 Gün Pegasus Hava Yolları ile

Tur Programı:

1.Gün: İstanbul – Paris & Le Havre & Honfleur

Misafirlerimizle Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşuyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları'nın PC 1133 sefer sayılı uçuşu ile 10:30'da Fransa'nın başkenti Paris'e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:20'de varıyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda olmazsa olmaz Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D'orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon'un mezarı, Meclis binası, 3. Alexandre Köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız ihtilaline konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı'nın bulunduğu yerler bulunuyor. Turumuz sonrası özel otobüsümüz ile Normandiya bölgesine geçiyoruz.Ardından Le Havre ve Honfleur turumuz ile güneşe devam ediyoruz. Fransa'nın en büyük ahşap katedrali olan Saint Catherina Katedrali, eski tuz depoları, eski liman göreceğimiz Paris'in önemli noktaları arasında. Turumuzun oğulları Normandiya evlilik merkezi kabul edilen La Havre'ye geçiyoruz. Bu ilgi çekici kent, Transatlantik geçiş yapan Fransız denizcilerin öğrendiği bir limandı. Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısı olan Le Havre, Temmuz 2005'ten beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Transatlantik birleşme yapan Fransız denizcilerin karşılaştığı bir limandı.Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısı olan Le Havre, Temmuz 2005'ten beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Transatlantik birleşme yapan Fransız denizcilerin karşılaştığı bir limandı. Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısı olan Le Havre, Temmuz 2005'ten beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. 1. Gün sonunda otelimize transfer ile geçiyoruz ve gecelemeyi otelimizde geçiriyoruz. 

 

2.Gün: Paris

Otelimizde alacak olan sabah kahvaltımızın ardından misafir dileyen, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Eyfel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmarte ressamlar çadırı & Sacre Coeur Bazilikası & Notre Dame Katedrali turuna katılabilirler . (100 EUR) Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına sahip bu romantik şehri yukarıdan Keşfetme şansına da sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 kez tekne gezisi ile adalar sonunda tur atıp Paris'i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Ardından tarihi geçmişe dayanan ve Paris'in en yüksek tepesi olan Montmarte'a teleferik ile çıkıyoruz.Sacre Coeur Bazilikası ile ünlenen, hem bohem yaşam tarzını göreceğiniz hem dünyanın en ünlü markalarınınğu Tertre meydanında alışveriş fırsatı bulacağınız serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılarına ve filmlere konuğu gelmiş ünlü Notre Dame Katedralini ziyarete gidin. Katedral yolculuğundan sonra Paris'in sıfırdan gideceğiz resmi molasının ardından otelimize devam ediyoruz. Akşam arzu eden müşteri rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris gece turuna katılabilirler. (45 EUR) Otelimize transfer sonrası Turumuz. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün: Paris & Disneyland

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen müşteri için Disneyland Turu şansı. Dünyanın her yerinden eğlence için gelen, her yaşama hitap eden yolcularla sizlerin masalsı bir dünyaya ait olan Hayaletler evi, Mark Twain'in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson'un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler, yıldızlar turu, 3 sinema , uzay yolculuğu, denizaltı macerası gibi gezilerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Walt Disney Film Stüdyoları Parkında ise Aşçı Ratatuy Macerası, kalbinizi durduracak Hollywood Oteli Asansörü, Aerosmith Hız Treni,Stand Şov, Armageddon, stüdyo turu gibi keyifli gezintiler sizi bekliyor. Disneyland bileti temini konusunda tur rehberimizden yardım alabilirsiniz. gecelemeyi ise  otelimizde geçiriyoruz.

 

*Disneyland etkileyici dinamik fiyatlandırma sistemi ile belirlenmektedir. Bu bölümler güncel park bileti fiyatları rehberimiz tarafından size iletilecektir.

 

4.Gün: Paris

Otelimizde, sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Outlet Turuna katılabilirler. (50 EUR) Dünyaca ünlü markaların büyük indirimler yaptığı ünlü outlet bölgesi alışveriş keyfi evlerini, dilerseniz bölgedeki kafelerde günün kahve içip yorgunluğunu atabilirsiniz. Turumuzdan sonra serbest zaman geçirebilirsiniz. Ardından otelimize transfer ile gecelemeyi otelimizde geçiriyoruz. 

 

 

5.Gün: Paris – İstanbul

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin Bilgilendireceği Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.25'de İstanbul'a hareket ediyoruz. 21.45'te varıyoruz. Güzel anılarla evimize dönüyoruz.

 

Önemli Notlar

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay göçmen pasaport sahibi olması. 10 (on) geçmiş eski pasaportlar gezine yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket ulaşımından önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile birlikte giriş yapılamaz.
 • Exp-Ert DMC, umut verici ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda yönlendirme görevlileri olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Exp-Ert DMC, bu gemide en kısa sürede yola çıkmakle birlikte. Yolcu, saat değerlendirme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.
 • Exp-Ert DMC, gerekli ayarlar, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak parçalarıyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum toplam sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura davetlisi kişi almaktan faydalanmak durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali kişiye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Kriterlere dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel görüntüsünün yapılamamasından dolayı alternatif turlar tercih edilir.
 • Yerel yükleme tarafından gezilebilenler, gidilmesine herhangi bir hizmete izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik toplantı olursa gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılımcı olduğu takdirde turlar rehberinin inisiyatifinde ve ilgili bölümlerde değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılarından Exp-Ert DMC sorumlu tutulamaz. 
 • Üç kişilik odalar , otellerin müstakbelliğine göre verilebilmekte olup bu tip odaların üçüncü kişiye tahsis edilmiş yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik oda bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar açma-kapama ve araba yatağı olarak geçiş türdedir; tur çalıştırması üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan –yaş grupları uyan tek çocuk için geçerlidir.
 • Vize siparişi için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgeler tur hareket yükü minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal süreler, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki ortamlarda kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket hattı 15 (on beş) gün önce patlamaya acentesi tarafından bilgi verecek.

 

Included/Excluded

Ekonomik Uçak Bileti
Havalimanı Vergileri
Otel Konaklama Ücreti
Panoramik Şehir Turları
Transferler
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Disneyland Park Bileti
Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli
Otel Vergileri
Kişisel Harcamalar ve Programda Belirtilen Extra Ücretler
Şoför ve rehber bahşişleri
Vize Bedeli

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Marine
Special Interest

Facilities

Wifi

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

seyahat merkezi Verified

Member Since Nov 2022

from 17.260 ₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
from
17.260 ₺
0 Review